Dobry wybór prezentu na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Jak z bazy propozycji na ósmego marca, na dzień kobiet pojawiających się z różnorodnych źródeł, wybrać najbardziej odpowiedni do okazji upominek, coś co spowoduje, że Twoja kobieta, mama, seniorka w rodzinie albo koleżanka poczują się w dniu kobiet wyróżnione, a zadowolenie ukarze się oprócz twarzy także w sercu.

Pragnąc ułatwić mężczyznom zadanie powinno się wysunąć na pierwszy plan, że pomimo tego, że kobiety ubóstwiają otrzymywać prezenty, to występują takie, które są niepożądane! Tak, są prezenty których my panie nie lubimy dostawać z okazji ósmego marca! Podobnie jak panów nie wprawia w zadowolenie powtórna para skarpetek w prezencie świątecznym, tak istnieją przedmioty, które wywołują u kobiet podobną reakcję i zniechęcenie, więc lepiej nie próbuj ich złożyć na ręce z okazji Dnia Kobiet!

Bielizna – jak najbardziej! Wyszczuplająca – NIE! Podwójna strata. Niezbyt atrakcyjnie panie wyglądają w czymś takim, ponadplanowo dajesz do zrozumienia jej takim prezentem, że nie ma idealnego ciała i powinna rozpocząć odchudzanie.

Wspólne zakupy – oczywiście! Zakup ubrania – wykluczone! Zakup obciążony ryzykiem kupienia rzeczy w niepasującym rozmiarze niż kobieta rzeczywiście nosi. Niedopasowany rozmiar przynosi podobny skutek jak bielizna wyszczuplająca. Dodatkowo nawet będąc pewnym rozmiaru, krój może być niedopasowany do figury, w związku z tym korzystniej postawić na zakupy razem. To okazja do wspólnie spędzonego czasu i uniknie się ewentualnych zwrotów lub wymiany niedostosowanych ubrań.

Kolacja na mieście – pewnie! Garnuszki, wok, mikser, nawet najbardziej nowoczesny mop – NIE! Większość kobiet bezwarunkowo woli prezenty sentymentalne i osobiste a nie przydające się w domu czy kuchni. Zamiast zrobić frajdę takim prezentem można urazić i uszkodzić atmosferę tego dnia.

Kupon prezentowy – NIGDY! Informujesz przez to, że nie chciałeś poświęcić odrobiny czasu na wymyślenie i zorganizowanie czegoś nieprzeciętnego na tą okazję. Talon to sygnał dla niej o braku kreatywności i chęci poznania pragnień i potrzeb kobiety, odbierze to jako spacer na skróty.

Podarunek na Dzień Kobiet może być niedrogi, ale przemyślany, trafiony. Nabyty z odrobiną uwagi i jednocześnie obrazujący, jak wspaniale znasz swoją kobietę. Jak już dostanie ten prezent, powinna odczuć, że dałeś coś z siebie. Że znasz ją najlepiej na świecie. To, jak zależało Ci, żeby prezent był trafiony, jest dla wszystkich kobiet odzwierciedleniem tego, jak mocno jest dla ciebie wyjątkowa. Błędem popełnianym przez panów jest zakup identycznego albo podobnego upomineku znajomej osobie.

Panowie warto zapamiętać, że kobietom w każdym wieku oczekiwanie i rozpakowywanie daje podobnie wielką satysfakcję, co sam prezent. Ogrom sklepów i jubilerów posiada usługę pakowania zrobionych zakupów ale warto zwrócić uwagę, czy jest szykowne i w dobrym guście oraz tylko nieznacznie opatrzone nazwą firmy.

Istnieją rzeczy, które mają największą szansę uradowania w Dniu Kobiet, czyli krótki ale wspólny wyjazd, jubilerskie wyroby, perfumy, tradycyjne książki, audiobooki i muzyka na płytach. Warto pokusić się o ich zakup w momencie gdy już naprawdę nie posiadamy innego bardziej wyszukanego pomysłu, a chcemy kobiecie sprawić przyjemność, a nie zafundować rozżalenie.

Nawet niedługi wypad razem

Różnego rodzaju kilkudniowe wyprawy, czy nawet jednodniowy wizyta w jakimkolwiek fajnym miejscu powinien ucieszyć z razem spędzonych chwil.

Perfumy

Dobry wybór na Dzień Kobiet pod warunkiem, że zorientujesz się, czego najczęściej używa, jakie nuty zapachowe dominują w jej perfumach, akurat to można bardzo szybko sprawdzić w sieci. Wiedza na zapas też się przyda, dlatego przed wizytą w perfumerii poznaj konkretne marki zapachów, które posiada i poproś o pomoc konsultantkę, która dobierze zapach w podobnej kategorii.

Książki lub audiobooki

Wiedząc że kobieta jest wielbicielką czytania, jednym z najlepszych pomysłów na prezent jest ciekawa książka, którą możesz sprawić dla kobiety wielką radość. To upominek ponadczasowy i bardzo szykowny, doskonały na wiele okazji, w tym także na Dzień Kobiet. Zanim zdecydujesz się na kupno warto zerknąć na jej kolekcję książek, jakie książki na niej królują, to zdecydowanie uprości wybór w księgarni. Zawsze pamiętaj o ładnym zapakowaniu i o dedykacji, bo sama książka, bez odręcznego wpisu nie jest już tak spersonalizowanym podarunkiem. Audiobook zamiast tradycyjnej papierowej wydania książki też powinien stanowić jak najbardziej przez panie mile odebrany.

Muzyka na płytach

Kobiety lubią słuchać i tańczyć w rytmie ulubionej muzyki, lubią dostawać płyty a następnie spędzać razem wieczory słuchając ulubionych wykonawców. W sklepach muzycznych występuje dużą ilość rodzajów muzycznych – muzyka filmowa, klasyczna i relaksacyjna, pop, rock, disco i całkiem sporo innych. Nie wszystkie panie lubią słuchać tego samego, gusta muzyczne nawet najlepszych i najmocniej zżytych ze sobą pań mogą się różnić. Dużo zależy od charakteru danej pani, czy jest żywiołowa, czy bardziej melancholijna. Idealnie jest delikatnie podpytać co myśli o wybranym utworze czy zespole, przykładowo gdy jedziecie wspólnie samochodem i słuchacie stacji radiowych akurat, warto zrobić to na długo przed świętem kobiet aby się niczego nie domyśliła.

Wiadomo jednak, że dobrze dobrany prezent to jest coś, o czym kobieta marzy. Rolą pana jest podpatrzenie lub wywnioskowanie z rozmowy, co jego kobieta wypatruje podczas zakupów i co ma zamiar sobie zakupić. Sposobem rozwiązania męskich problemów z prezentami na znaczną większość okazji mógłby być plik na tablecie każdej pani nazwany “tego pragnę” – masz wówczas czarno na białym pełny spis pragnień, wybierasz i oznaczasz jako przyjęte do realizacji, jednak jest ryzyko czy bez odrobiny zdumienia prezenty cieszyłyby dalej za każdym razem?

Advertisements